هنر و خلاقیت

برنامه هنر و خلاقیت با موضوع دنیای وارونه در مهرآیین

لمس کردن سطوح و بافت های مختلف از جمله راهکارهای شناختی و تقویت قوه لامسه در کودکان میباشد. گاهی با چشم بسته سطحی را لمس میکنند و جنس آن را حدس میزنند.گاهی با تجربه لمس چیزهای عجیب و غریب با ترس های خود روبرو میشوند و کمتر نگران کثیفی دست های خود هستند و با لمس شن، گل و… تجربه های منحصربفردی به دست میاورند.

در ادامه فعالیتی مفرح برای تقویت حس لامسه کودکان گذاشته میشود.

داستان یک روز بهاری

“یک روز از روزهای زیبا بهاری تعدادی دوست تصمیم گرفتند تا باهم به دل طبیعت بروند و از هوای تازه و صدای پرنده ها لذت ببرند و نقاشی های زیبا بکشند. وقتی به آنجا رسیدند و داخل کیف هایشان را نگاه کردند به غیر از رنگ و کاغذ هیچ وسیله دیگری با خود نیاورده بودند. خیلی ناراحت شدند که دیگر نمیتوانند نقاشی بکشند که یکدفعه یکی از آنها فکر جالبی کرد. گفت ما برای نقاشی به اینجا آمده ایم و نمیشود بدون نقاشی از اینجا بریم. میتوانیم روی کاغذهایمان با دست نقاشی بکشیم و از رنگها استفاده کنیم.”

پس از تعریف این داستان به بچه ها گفته شد که حالا بیایید ماهم این کار را امتحان کنیم و در مورد حسی که به ما میدهد باهم صحبت کنیم.

ابتدا موسیقی ملایمی که در آن صدای آب و پرنده ها وجود داشت برای بچه ها پخش شد تا خود را در آن فضا تصور کنند. سپس تعدادی کاغذ بزرگ به دیوار نصب شد و رنگ گواش رقیق شده در اختیار کودکان قرار گرفت تا با دست و کاملا آزادانه به نقاشی مشغول شوند و ازین تجربه خاص لذت ببرند.

روشنک رشیدپور

روشنک رشیدپور

مربی و برنامه ریز فعالیت های دنیای وارونه در مرکز رشد و شکوفایی کودکان خردسال مهرآیین

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال اعتبار سنجی لطفا منتظر بمانید ...
اعضای سایت مهرآیین

گروه های ارتباطی

تالارها و کلاس های مهرآیین

در برنامه های آموزشی مهرآیین شرکت کنید و فعالیت های کودک خود را در سایت ارسال نمایید