مهدکودک مهرآیین

مهدکودک مهرآیین

اصول راهنمای فعالیت بدنی کودکان (NASPE)

اصول راهنمای فعالیت بدنی کودکان (NASPE)

  1. کودکان باید حداقل ۶۰ دقیقه در روز فعالیت بدنی هدفمند داشته باشند.
  2. کودکان باید در روز حداقل ۶۰ دقیقه یا بیشتر فعالیت بدنی آزاد داشته و نباید در یک زمان بیش از ۶۰ دقیقه بی حرکت بمانند مگر اینکه خواب باشند.
  3. کودکان در سال‌های قبل از دبستان باید در مهارت‌های حرکتی پایه برتری پیدا کنند و این سنگ بنای مهارت ‌های حرکتی و فعالیت‌های جسمانی در سنین بزرگسالی باشد.
  4. بچه‌ها باید به فضای امن در داخل و خارج از ساختمان (حیاط. پارک و…) دسترسی داشته باشند تا بتوانند فعالیت‌های ماهیچه‌های درشت را انجام دهند.
  5. والدین، مربیان و مراقبین که برای سلامت کودکان ارزش قائلند مسئولیت آگاهی از اهمیت فعالیت‌های بدنی و بهبود مهارت‌های حرکتی کودکان را بر عهده دارند و فرصت‌هایی فراهم می‌آورند تا در قالب فعالیت‌های بدنی هدفمند و آزاد کودکان رشد جسمانی را تجربه کنند.

ترجمه: مهرا جلیلی

کتاب: Big Body Play

نویسنده کتاب: Frances M.Carlson

والدین گرامی

ضمن قدردانی از شما بابت اعتمادتان به مهرآئین و تمایل تان به ثبت نام فرزند خود در این مرکز ، نظر به اینکه تعداد زیادی از افراد فرم رزرو ثبت نام را پر نموده اند وما نیازمند فرصت کافی برای بررسی فرم ها می باشیم لذا به اطلاع می رساند که از روز پنجشنبه 25 فروردین ماه 1401 تا اطلاع ثانوی فرم از روی سایت برداشته و لیست رزرو بسته خواهد شد.
بدیهی است در صورت لزوم مجدداً فرم روی سایت قرار خواهد گرفت و اطلاع رسانی های لازم انجام خواهد شد.