مهدکودک مهرآیین

مهدکودک مهرآیین

روز جهانی گل در مهدکودک مهرآیین

روز جهانی گل در مهدکودک مهرآیین

روز جهانی گِل مبارک

رشد و تحول کودک خردسال همیشه با مادر طبیعت در ارتباط بوده است و این وظیفه ماست که کودک را هرچه بیشتر با آن آشنا کنیم.

مطالعات اخیر تاثیرات مثبت خاک و گِل را روشن ساخته است.علم می گوید که پا برهنه بودن و حس کردن عناصر طبیعی با پوست  بدن برای انسان خوب است.گِل دارای باکتری های میکروسکوپی هست که به انسان احساس رخوت داده و او را آرام می سازد ، برای همین باید گهگاه کفش و جوراب را در آورد ، نفس عمیقی کشید و گِل را با پاهای برهنه تجربه کرد.

        

خاک خانه تمام موجودات است و مصارف گوناگونی دارد.ممکن است از شنیدن اینکه گِل می تواند به عنوان پارچه استفاده شود ، تعجب کنید! بله در مالاوی لباسها از گِل و مواد طبیعی ساخته می شود.در باهاماس از گِل به عنوان دارویی در برابر سرطان استفاده می کنند.

 

ما همه به نوعی به خاک وابسته ایم.

بازی با گِل علوم ، هنر ، ریاضی ، دانش اجتماعی ، فعالیت های حسی و زبان را در هم آمیخته و فرصتی فراهم می آورد که کودکان با هم ارتباط برقرار کنند ، ابقاء کنند ، همکاری کنند ، خلق کنند ، بشمارند ، درکشان از پدیده ها تسهیل شود ، اندازه ، شکل ، مقدار و رنگ را از هم باز شناسند ، کشف کنند ، بیان کنند ، گفتگو کنند و شاد باشند.تفریح و یادگیری با هم صورت می گیرند. هرگز نباید فراموش کنیم که یادگیری شکلهای مختلفی دارد.

در سال 2009 روز جهانی گِل بازی توسط دوستداران شاد کودکان در کشور های نپال و استرالیا آغاز گردید و تاثیرات مثبت و شگرف آن بر کودکان و بزرگسالان مشاهده شد.از آن سال به بعد هر سال روز 29 ژوئن مصادف با 8 تیر ماه روز جهانی گِل در تمام کشورهای دنیا گرامی داشته می شود و با مهیا کردن فضایی برای غوطه ور شدن در گِل و لای و لذت بردن از این ماده طبیعی فرصت رشد و تحول و شادی را برای کودکان فراهم می آورند.

در ادامه کلیپ کوتاهی در مورد فعالیت های روز گل بازی مهدکودک مهرآیین در تیرماه 1402-1401 باهم میبینیم.

آخرین نوشته های مهرآیین
تازه های مهرآیین

نمایشگاه هنر و خلاقیت 1402-1401

هر کودک یک هنرمند است هدف ما ترویج هنر کودک و نمایش آثار کودکان در عرصه هنر است. کودکان مهرآیین

پرورش خلاقیت
مجله مهرآیین

پرورش خلاقیت در کودکان

خلاقیت چیست؟ خلاقیت عمل تبدیل ایده های جدید و جالب به واقعیت است. خلاقیت با توانایی درک جهان به روش

هنر کودک
تازه های مهرآیین

هنر و خلاقیت کودکان 3-4 سال

گزارشی از هنر و خلاقیت کودکان 3-4 سال در سه ماهه اول سال کودکان طی سال های پیش از دبستان

فعالیت های مهرآیین

هنر و خلاقیت با موضوع نقاشی دیواری با گواش

لمس کردن سطوح و بافت های مختلف از جمله راهکارهای شناختی و تقویت قوه لامسه در کودکان میباشد. گاهی با چشم بسته سطحی را لمس میکنند و جنس آن را حدس میزنند.
گاهی با تجربه لمس چیزهای عجیب و غریب با ترس های خود روبرو میشوند و کمتر نگران کثیفی دست های خود هستند و با لمس شن، گل و… تجربه های منحصربفردی به دست میاورند.
در ادامه فعالیتی مفرح برای تقویت حس لامسه کودکان گذاشته میشود.