مهدکودک مهرآیین

کتاب “کی جیش داره؟ نی نی طلا”

کتاب “کی جیش داره؟ نی نی طلا”

نویسنده: زهرا موسوی

تصویرگر: حدیثه قربان

گروه سنی: الف و ب

انتشارات: پیام مشرق

کتاب «کی جیش داره؟ نی نی طلا» از مجموعه ترانه‌های ماما نی‌نی، در راستای آموزش رفتن به دستشویی، برای کودکان نوپا نوشته شده است.

متن کتاب «کی جیش داره؟ نی نی طلا»، به صورت شعر با ریتمی دلنشین و دارای فضایی سرشار از رنگ‌های شاد است که مشوق از پوشک گرفتن و به دسشویی رفتن کودکان است. همچنین، طراحی جالب و جذاب این کتاب مقوایی، به گونه‌ای است که کودک می‌تواند کتاب‌اش را مانند عروسکی در آغوش بکشد. و پستانکی برای تصویر روی جلد طراحی شده تا در کنار آموزش، سرگرم‌کننده و مهیج نیز باشد.

درباره‌ی نویسنده: زهرا موسوی، از کودکی علاقه‌ی بسیار زیادی به نویسندگی و شعر داشت. از همان زمان کارش را شروع کرد. بیشترین آثار موسوی گروه سنی صفر تا دو سال را شامل می‌شود.

او توانسته است با استفاده از ادبیات عامه و فولکلور، که پیوندی عمیق بین نسل‌ها ایجاد می‌کند آثاری (شعرهایی) تعاملی و دو سویه بین والدین و فرزندان بیافریند. تا این خلأ که یکی از نگرانی‌های والدین جهت نزدیک شدن و هم سو شدن با فرزندانشان است پر شود.

درباره‌ی تصویرگر: حدیثه قربان، یکی از تصویرگران برجسته‌ی ادبیات کودکان است. از جمله آثار او می‌توان، «آواورزی با سی‌بی‌لک»، «الفباورزی با کاکاکلاغه» و «مجموعه اسمش چیه؟» اشاره کرد.

برای دیدن بقیه کتاب ها روی لینک کلیک کنید.

 

روشنک رشیدپور

روشنک رشیدپور

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین نوشته های مهرآیین
مجله مهرآیین

کتاب “اسمش چیه؟”

52 شعر از 6 شاعر “اسمش چیه؟” مجموعه ای است از ۵۲ شعر از ۶ شاعر. این سروده ها مثل