مهدکودک مهرآیین

مهدکودک مهرآیین

فواید بوسیدن ونوازش کودکان

فواید بوسیدن ونوازش کودکان

فواید بوسیدن ونوازش کودکان

همۀ پدر ومادرها عاشق فرزندانشان هستند آنها در صحبت کردن ونوازش کودکانشان کوتاهی نمی کنند اما این نوازش وبوسه ها ومحبتها چه تاثیری در رشد وپرورش کودکان دارند؟نوازش ها انواع مختلفی دارند که سه دستۀ عمدۀ انها شامل نوازش های کلامی ،نوازش های لمسی ،نوازش های زبان بدن هستند.
نوازش ومحبت از لحاظ عاطفی، روح و روان هر انسانی را می تواند به شدت تحت تأثیر خودش قرار دهد . وقتی صحبت از نوازش کودک به میان می آید این تأثیر بسیار برجسته تر می شود چون اثر عاطفی وهوش هیجانی کودک را می تواند ارتقا دهد.

تأثیر نوازش روی سلامت جسمی کودکان:

بوسیدن ونوازش کودک علاوه بر روح وروان بر روی جسم نیز قابل مشاهده است اهمیت این مسئله تا جایی است که مواردی وجود دارد از کسانی که در کودکی نوازش دریافت نکرده اند در بزرگسالی دچار خشکی نخاع شده اند .
همچنین نوزادانی که بغل گرفته می شوند از لحاظ تغذیه ورشد شرایطی به مراتب بهتر داشته اند در مقایسه با کودکان ونوزادانی که موقع شیر خوردن پرستاران ،شیشۀ شیر به دست نوزاد داده وبا او حرف نمی زنند . این دسته از کودکان آسیب پذیری بیشتری داشته اند یعنی سیسیتم ایمنی آنها در مقابل بیماری ضعیف تر بود.
منبع: پارسی طب
رویا جان وزهرا جان

آخرین نوشته های مهرآیین
مجله مهرآیین

مرزهایی برای کودکان

مرزهایی برای کودکان اهمیت دادن به موضوع رشد و پرورش کودکان در بین بسیاری از خانواده‌ها به چشم می‌خورد .اغلب

مجله مهرآیین

پرخاشگری در کودکان

پرخاشگری در کودکان تعریف:پرخاشگری معمولاً به رفتاری اطلاق می گردد که هدف از آن صدمه زدن(چه جسمانی و چه کلامی)به

والدین گرامی

ضمن قدردانی از شما بابت اعتمادتان به مهرآئین و تمایل تان به ثبت نام فرزند خود در این مرکز ، نظر به اینکه تعداد زیادی از افراد فرم رزرو ثبت نام را پر نموده اند وما نیازمند فرصت کافی برای بررسی فرم ها می باشیم لذا به اطلاع می رساند که از روز پنجشنبه 25 فروردین ماه 1401 تا اطلاع ثانوی فرم از روی سایت برداشته و لیست رزرو بسته خواهد شد.
بدیهی است در صورت لزوم مجدداً فرم روی سایت قرار خواهد گرفت و اطلاع رسانی های لازم انجام خواهد شد.