مهدکودک مهرآیین

تلفن تماس: 03432150048

کتاب “مهربان باش”

کتاب “مهربان باش”

معرفی کتاب مهربان باش

یک راهنمای انگیزه‌بخش که راه‌های مهربانی با دیگران را آموزش می‌دهد! کتاب مهربان باش اثری از پت زیتلو میلر، نویسنده‌ی پرفروش نیویورک‌تایمز است. او با روایت قصه‌ی دختری که لباسش در مدرسه کثیف شد، نشان می‌دهد چطور با کلمات ساده و رفتارهای کوچک می‌توانیم دنیا را به مکانی بهتر برای زندگی، دوستی و ارتباط تبدیل کنیم. این کتاب در سال 2021 نامزدی جایزه‌ی Monarch را به دست آورد.

درباره‌ی کتاب مهربان باش

داستانی کوتاه اما قوی درباره محبت و دوستی! وقتی یکی از بچه‌های کلاس آب‌میوه را روی لباسش می‌ریزد همه به او می‌خندند. همکلاسی‌اش با دیدن ناراحتی تانیشا تصمیم می‌گیرد حال دوستش را بهتر کند و از خودش می‌پرسد: «مهربانی به چه معناست؟» دخترک با این سوال به کارهایی که از سر شفقت انجام داده فکر می‌کند و ایده‌های جدیدی به ذهنش می‌رسد که آن‌ها را در کتاب مهربان باش (Be Kind) می‌خوانید.

پت زیتلو میلر در این اثر الهام‌بخش کودکان را با یک مفهوم آشنا می‌سازد. او با طرح موقعیتی فرضی در مدرسه، شما را در مورد رفتار درست خود به فکر وامی‌دارد و سپس با مثال‌هایی ملموس نشان می‌دهد حتی کوچک‌ترین رفتار خیرخواهانه هم می‌تواند دنیا را دگرگون کند. کتاب پیش‌رو با ترجمه‌ی میترا امیری در اختیار شما قرار گرفته و انتشارات پرتقال چاپ آن را برعهده داشته است.

کتاب مهربان باش مناسب چه کسانی است؟

مطالعه‌ی این داستان را به کودکان گروه سنی 3 تا 7 سال پیشنهاد می‌کنیم.

 

آخرین نوشته های مهرآیین
آموزش های ویژه والدین و کودکان

داستانی درباره حقوق کودکان

حقوق کودک حق و حقوق کودکان در کنوانسیون حقوق کودک درج شده که سوئد آن را امضا کرده است. دولت

آموزش های ویژه والدین و کودکان

هفته “زمین پاک”

زمین پاک روز جهانی زمین پاک هر ساله در 22 آوریل در تمام دنیا برگزار و به همه مردم روی